Detoks alkoholowy Nowy Sącz

Stan upojenia alkoholowego nie jest przez wielu postrzegany jako niebezpieczny. Dlatego łatwo jest przeoczyć pierwsze objawy zatrucia alkoholem. Tymczasem w niektórych przypadkach, detoksykacja może być jedynym sposobem na zaprzestanie picia i ratunek dla organizmu.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Ważne jest, aby oddzielić stan odurzenia i stan zatrucia. Jeśli w pierwszym przypadku możemy mówić o lekkim zatruciu, to w drugim przypadku występują następujące objawy:

• Osłabienie, bladość, złe samopoczucie.

• Zawroty głowy, nudności i wymioty.

• Zwiększone tętno.

• Zmienne ciśnienie.

• Drażliwość, a nawet niekontrolowana agresja

• Wizje i halucynacje

Zatrucie alkoholem ma trzy fazy. Lekkie, gdy dana osoba ma zawroty głowy, wzrasta częstość akcji serca i obserwuje się dezorientację. Przy średnim zatruciu uzależniony odczuwa silne pogorszenie samopoczucia. Czuje osłabienie, nudności, możliwe wymioty. Do objawów często dołącza się zmiany ciśnienia krwi. Ciężka forma zatrucia wymaga interwencji. Objawy obejmują zaburzenia oddychania, bóle w klatce piersiowej, drżenie i bóle głowy. W ciężkim zatruciu osoba może stracić przytomność, a nawet zapaść w śpiączkę. Jeśli zaobserwujesz ciężkie zatrucie alkoholem u danej osoby, natychmiast wezwij karetkę.

Detoks alkoholowy Nowy Sącz

Detoks alkoholowy Nowy Sącz

ZADZWOŃ 574 271 441

Detoksykacja alkoholowa to rodzaj zabiegu o różnym składzie usług i leków, który jest wykonywany w poradniach leczenia odwykowego. Między innym procedurę detoksykacji można przejść w ośrodku leczenia uzależnień Dezyderata w Rabce – Zdroju. Ośrodek zapewnia transport dla pacjentów z Nowego Sącza.

Detoksykacja pozwala przywrócić funkcjonowanie narządów wewnętrznych i zmniejszyć obciążenie organizmu. Istotą zabiegu jest usuwanie produktów rozpadu etanolu z organizmu przez lekarza w zspitalu. Istnieją dwa rodzaje detoksykacji:

• Wstęp, badanie i diagnostyka. Na tym etapie pacjent zostaje przydzielony do lekarza prowadzącego, który, opracowuje indywidualny przebieg leczenia i przepisuje leki.

• Prowadzenie kursu detoksykacji pod całodobowym nadzorem. Usuwanie objawów odstawienia przeprowadzają doświadczeni lekarze stosujący szeroką gamę leków.

W większości przypadków stosuje się leki. Leczenie jest przepisywane po otrzymaniu wyników badań i zrobieniu wywiadu lub po dokładnym zbadaniu i zrobieniu wywiadu (jeśli zabieg wykonywany jest w domu). Podstawą metody są zakraplacze z lekami i witaminami, które pomagają ustabilizować stan pacjenta w ciągu kilku godzin. Całkowite oczyszczenie organizmu następuje w ciągu kilku dni. Leki najczęściej używane do detoksykacji:

• Leki poprawiające metabolizm (metadoksyl, poliwidon, limontar, teturam).

• Sorbenty (enterosgel, polysorb, sorbex, carbolen).

• Środki uspokajające.

• Kompleksy witamin.

• Diuretyki.

• Preparaty podtrzymujące funkcjonowanie wątroby, układu krążenia.

Odtrucie alkoholowe Nowy Sącz

Często osoby uzależnione i ich bliscy zastanawiają się, która metoda usuwania zatrucia jest skuteczniejsza. Najlepszą opcją jest zawsze detoksykacja w ośrodku inaczej znana jako odtrucie alkoholowe.

Nowoczesna klinika wyposażona w niezbędny sprzęt to najlepsza opcja na przeprowadzenie zabiegów detoksykacji. Po przyjęciu do placówki medycznej lekarz prowadzący nie tylko zbiera wywiad i przeprowadza badanie, ale także przepisuje niezbędne testy. Pozwala to na opracowanie najskuteczniejszego schematu leczenia. Odtrucie alkoholowe jest opracowywane indywidualnie na podstawie wyników testu i pożądanego czasu trwania kursu. W celu całkowitego oczyszczenia organizmu osoba przebywa zwykle w klinice przez 5-7 dni. W klinice pacjent jest pod całodobowym nadzorem specjalistów, którzy monitorują zmiany stanu zdrowia. W razie potrzeby osoba otrzymuje szybką pomoc lub dodatkowe leki.

W szpitalu uzależniony przebywa na wygodnym oddziale i otrzymuje trzy zbilansowane posiłki dziennie. Menu uwzględnia wszystkie zalecenia specjalistów, dlatego jedzenie pomaga zregenerować organizm i przyśpieszyć detoksykację.