Leczenie alkoholizmu Nowy Sącz

Kiedy do czynienia mamy z osobą uzależnioną, to niewątpliwie czeka na nas jedno z najtrudniejszych zadań. Mamy na myśli zmotywowanie takiej osoby do podjęcia leczenia. Samo zaprzeczanie istnieniu problemu wynika z pewnych mechanizmów choroby, którą jest uzależnienie od alkoholu. Alkoholik koniecznie powinien się zdecydować na leczenie alkoholizmu Nowy Sącz. Powiedzmy sobie o tym nieco więcej.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Nowym Sączu

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) alkoholizm określa jako chorobę postępującą, która wyniszcza powoli nasz organizm, a nieleczona prowadzić może nawet do śmierci. Uzależnienie od alkoholu powoduje znacznie spowolnienie funkcji naszego układu nerwowego. Do tego daje objawy psychiczne oraz fizyczne, które to zmuszają alkoholika do sięgania po kolejne dawki wysokoprocentowych napojów.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Nowy Sącz

Wiele osób, które pije ma tendencję do zaprzeczania problemowi i przyznaje się do uzależnienia dopiero w sytuacji, w której alkohol niszczy jawnie ich zdrowie, relację oraz w dużej mierze także psychikę. Koniecznie należy zrobić coś w kierunku powrotu do normalności. Leczenie alkoholizmu Nowy Sącz będzie dobrym wyborem. Pozostaje nam jedynie osobę uzależnioną przekonać do działania. Chęć zmiany swojego życia to już duży krok na przód.

Skuteczna terapia alkoholowa w Nowym Sączu

Co zyskamy decydując się na leczenie alkoholizmu Nowy Sącz? Na pewno można liczyć na dyskrecję i całkowitą anonimowość. Jest to podstawowa zasada leczenia. Anonimowość gwarantuje, że wszelkie dane osobowe pacjenta nie zostaną nigdy ujawnione. Cały personel oraz terapeuci ośrodka są zobowiązani do zachowania tajemnicy.

Przede wszystkim możemy liczyć na doświadczoną kadrę terapeutyczną. Terapeuci pracując z uzależnionymi osobami chcą pomóc jak tylko potrafią innym alkoholikom w osiąganiu trzeźwości. Bardzo ważne jest to, że specjaliści mają spore doświadczenie pracy z pacjentem podczas alkoholowego odwyku.

W ośrodku w Nowym Sączu mamy także do czynienia z domową atmosferą oraz przyjaznym otoczeniem. Nikt nie pozostaje sam sobie. Tego możemy być pewni.

Leczenie alkoholizmu w Nowym Sączu - jak przebiega terapia?

A jak wygląda leczenie alkoholizmu Nowy Sącz? Na pewno pierwszy krok to detoks alkoholowy. Jest on uzupełniony o wstępną motywacyjną terapię. Bardzo często jest to pierwszy krok do ostawienia alkoholu. Detoks ma medyczny aspekt z psychoedukacyjnymi oddziaływaniami. Od razu musimy zaznaczyć, że detoks nie jest terapią.

Kolejny krok to terapia podstawowa. Jest to moment, w którym osoba uzależniona nie ma jeszcze pełnej świadomości problemu, a także posiada wiedzę niewielką o swoim własnym uzależnieniu. Następnie przychodzi czas na terapię już pogłębioną. Pora na nią przychodzi, gdy pacjent posiada już wiedzę oraz świadomość, która jest potrzebna, aby walczyć ze swoim problemem. Na tym etapie są osoby, które akceptują już swój problem i utrzymują trzeźwość. Wówczas przechodzi się do leczenia wielu innych problemów, które są kojarzone z nałogiem. Leczenie alkoholizmu Nowy Sącz nie należy do najłatwiejszych, ale ze wsparciem terapeutów oraz bliskich osób osoby uzależnione dają radę.

Objawy alkoholizmu

Objawów alkoholizmu jest sporo. Na pewno jest to picie w samotności, rozpoczynanie dnia od butelki piwa, problemy z przypomnieniem sobie dnia wcześniejszego, kierowanie samochodem w stanie upojenia alkoholowego, systematyczne oraz codzienne spożywanie napojów procentowych.

Skutki choroby alkoholowej

Choroba alkoholowa prowadzi do chorób trzustki, marskości wątroby, uszkodzenia mięśnia sercowego oraz także wielu innych bardzo poważnych schorzeń. Pustoszy ona nie tylko ciało ludzkie, ale także jego psychikę. Chory bardzo często cierpi na padaczkę alkoholową, depresję, jest uzależniony od przemocy, nieszczęśliwy,a  także osamotniony. Alkoholicy nałogowi mają spory problem z utrzymaniem życia rodzinnego normalnie funkcjonującego, a także kontaktów w społeczeństwie oraz stałej pracy.

Odwyk alkoholowy Nowy Sącz

Leczenie alkoholizmu Nowy Sącz jest dla nas szansą. W ten sposób powinniśmy to odbierać. Co więcej, ośrodek leczenia uzależnień Decyderata, który znajduje się w Rabce-Zdroju zapewnia transport pacjentom z Nowego Sącza. Nie zastanawiajmy się dłużej, tylko zawalczmy o swoje nowe życie.